A nyelv telepítésekor JFTP: :mkdir: Bad response hiba

Több
2013 okt. 03 19:04 #11 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: A nyelv telepítésekor JFTP: :mkdir: Bad response hiba
Zsolt, két megoldás van. Vagy itt megpróbáljuk kibogozni a problémát, vagy fizetős segítséget kérsz a Joomlabs.hu-n.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2013 okt. 04 08:06 #12 Írta: gzsolt
gzsolt válaszolt a következő témában: A nyelv telepítésekor JFTP: :mkdir: Bad response hiba
Értem, akkor próbáljuk meg kibogozni a hibát.(Joomla_2.5.x_to_2.5.14-Stable-Patch_Package)

Frissítésnél ezt dobja:
JFTP: :mkdir: Bad response
JFTP: :mkdir: Bad response
JFTP: :mkdir: Bad response
JFTP: :write: Bad response
Unable to write entry

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2013 okt. 04 09:35 #13 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: A nyelv telepítésekor JFTP: :mkdir: Bad response hiba
Véleményem szerint ez hoszting eredetű probléma, és a régebbi gyakorlat is azt mutatta, hogy az ATW nem igazán CMS-barát. Én azt javaslom, hogy érdeklődj evvel a problémával kapcsolatban az ügyfélszolgálaton, vagy válts olyan szolgáltatóra, ami rendelkezik a Joomla! futtatásához szükséges feltételekkel.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2013 okt. 07 19:41 - 2013 okt. 07 19:42 #14 Írta: gzsolt
gzsolt válaszolt a következő témában: A nyelv telepítésekor JFTP: :mkdir: Bad response hiba

Sikerült megoldani, tökéletesen fut az atw szerverén a Joomla rendszer legújabb változata is. Az alábbiakat kell beállítani, illetve állíttatni.
Remélem másnak is segít.

ezeket kaptam a szolgáltatótól:
"A szervereink kompatibilisek, az ingyenes tárhelyeken van jellemzően probléma, de sokan ott is megoldják a felmerülő problémákat. Sokan használnak nálunk ilyen rendszereket, a fórumokban jellemzően az ingyenes tárhelyek kapcsán lehet olvasni.
Nem nagyon ismerem az adott CMS rendszert, de a következőket kellene első körben ellenőrizni.:

A rendszer (illetve a kiegészítő) milyen php verziót igényel? Jelenleg 5.2-es PHP van beállítva, az iadmin.hu felületen belépve módosítható 5.3-ara is, ahogy például a register_globals is ami be van kapcsolva jelenleg, érdemes lenne kikapcsolni ha a többi feltöltött kód is engedi ezt.

A hibaüzenet sajnos a fejlesztők részéről nem sikerült túl informatívra, de lehetségesnek tartom hogy valamelyik könyvtár jogosultáságát kell a megfelelőre állítani (ez nem derült ki sajnos az üzenetekből).

Ami még lehetséges, az a php-val feltöltött fájlok futtatásának letiltottsága (ez szintén állíthaó iadmin-ban). Ez arra szolgál, hogy ha php-val feltölt egy php fájlt, akkor azt a szerver nem futtatja. Ez egy biztonsági funkció ami arra szolgál, hogy az ügyfelek által esetlegesen hibásan megírt formokon keresztül feltöltött fájlokkal egy oldal ne legyen feltörhető (pl egy ügyfél által feltöltött megelelően módosított kép tartalmazhat php utasításokat, ha ez nincs megfelelően levédve - és sokszor nincs - akkor ezzel lényegében a feltöltő az oldalon bármit módosíthat). Szóval a lényeg hogy ez kikapcsolható védelmi funkció, de csak abban az esetben ajánlom ha ez tényleg fontos és az oldal megfelelően védett. A kiegészítők feltöltése például FTP-n is megtehető, ezután már elindítható a telepítő.
----

A problémát az okozza hogy a minimumként megjelölt mysql verzió feletti a jelenlegi, de a hibában szereplő sql lekérdezésben olyan rész van ami az adott verzióban nem ebben a formában használható (nem teljesen értem a problémát, valószínűleg a minimum verzió van rosszul meghatározva vagy valami egyéb oka van). Továbbá tudtommal INNODB tárolómotor is kell az újabb verzióknak ami ezen a szerveren jelenleg nem elérhető, az újabbon igen.

Minden esetre van egy másik sql szerverünk amin újabb a mysql verzió, a legújabb Joomla rendszerek ezen mennek, másik ügyfélnek is megoldotta az áthelyezés ugyanezt a problémát. A kérdés csupán az hogy az aktív programkód használ-e adatbázist, és ha igen akkor nem jelent-e problémát ha átállítjuk a kiszolgálást végző sql szerver verziószámát újabbra. "
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2013 okt. 07 19:42 gzsolt által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2013 okt. 08 01:01 #15 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: A nyelv telepítésekor JFTP: :mkdir: Bad response hiba
Ami a lényeg a levélből az a következő bekezdés:

Ami még lehetséges, az a php-val feltöltött fájlok futtatásának letiltottsága (ez szintén állíthaó iadmin-ban). Ez arra szolgál, hogy ha php-val feltölt egy php fájlt, akkor azt a szerver nem futtatja. Ez egy biztonsági funkció ami arra szolgál, hogy az ügyfelek által esetlegesen hibásan megírt formokon keresztül feltöltött fájlokkal egy oldal ne legyen feltörhető (pl egy ügyfél által feltöltött megelelően módosított kép tartalmazhat php utasításokat, ha ez nincs megfelelően levédve - és sokszor nincs - akkor ezzel lényegében a feltöltő az oldalon bármit módosíthat). Szóval a lényeg hogy ez kikapcsolható védelmi funkció, de csak abban az esetben ajánlom ha ez tényleg fontos és az oldal megfelelően védett. A kiegészítők feltöltése például FTP-n is megtehető, ezután már elindítható a telepítő.

Egyébként eredetileg egy Joomla 2.x-es problémát bogoztunk, ez pedig már egy Joomla! 3.x-es telepítő :)

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!