Ami a lényeg a levélből az a következő bekezdés:
Ami még lehetséges, az a php-val feltöltött fájlok futtatásának letiltottsága (ez szintén állíthaó iadmin-ban). Ez arra szolgál, hogy ha php-val feltölt egy php fájlt, akkor azt a szerver nem futtatja. Ez egy biztonsági funkció ami arra szolgál, hogy az ügyfelek által esetlegesen hibásan megírt formokon keresztül feltöltött fájlokkal egy oldal ne legyen feltörhető (pl egy ügyfél által feltöltött megelelően módosított kép tartalmazhat php utasításokat, ha ez nincs megfelelően levédve - és sokszor nincs - akkor ezzel lényegében a feltöltő az oldalon bármit módosíthat). Szóval a lényeg hogy ez kikapcsolható védelmi funkció, de csak abban az esetben ajánlom ha ez tényleg fontos és az oldal megfelelően védett. A kiegészítők feltöltése például FTP-n is megtehető, ezután már elindítható a telepítő.
Egyébként eredetileg egy Joomla 2.x-es problémát bogoztunk, ez pedig már egy Joomla! 3.x-es telepítő