az ímél nekem bántja a szemem. Szerintem az email teljesen érthető jövevényszóvá nötte ki magát, ha mindenképpen magyarítani szeretnénk, akkor:
Elektronikus levél (érthető, de hosszú, es modoros)
E-Levél
vagy csak egyszerüen: Cím
(lsd címzett, es mas relaciós hivatkozások, szerintem érthetőbb, és magyarosabb)
Tudom, késő.